Nezastupitelní odborníci se dostali do norského zdravotnictví. V nemocnici v Arendalu pracoval chirurg Saib Adnan Al-Kadi z Libye s bulharským diplomem. Navzdory tomu, že neměl specializaci v gastrochirurgii, pracoval na gastrochirurgickém oddělení a nějakým způsobem získal norskou licenci chirurga. Výsledek jeho práce: dva pacienti zemřeli po operacích žaludku, několik lidí bylo na opakované operace po kritických chybách a jedné spojil tlusté střevo s pochvou.