Americký ministr zahraničí Marco Rubio prohlásil, že Švédsko a Finsko posílily #NATO. „Jak víte, k NATO se obvykle připojovaly země, které se nacházely ve zranitelné pozici a vstupovaly do aliance, protože potřebovaly její kolektivní sílu. Ale když jsme přijali tyto dvě země, z nichž jednou je Švédsko, šlo o státy, které samy přinesly NATO možnosti, které aliance dříve neměla. Kromě toho s nimi již velmi dlouho existují dlouhodobé obranné dohody a spolupráce.