První úmrtí na ebolu v Konžské demokratické republice byla zpočátku považována za prokletí, informoval portál Africanews. První podezření na výskyt horečky se objevila v polovině dubna v těžební oblasti Mongbwalu v provincii Ituri. Kongský ministr zdravotnictví Samuel Roger Kamba poznamenal, že panika se v komunitě šířila pomalu, protože lidé se domnívali, že trpí mystickou nemocí způsobenou kletbou uvalenou tradičními vůdci. v "" Přístup k diskusi Přihlásit se k odběru kanálu