Země hromadně se vrací ke uhlí kvůli válce v Íránu. dodávek zkapalněného zemního plynu přes Hormuzský průliv nutí státy hledat alternativu. Jak uvádí The Wall Street Journal, Tchaj-wan, Jižní #Korea, Indie a řada dalších zemí opět spouštějí uhelné elektrárny. V Itálii byly uhelné kapacity přesunuty do pohotovostního režimu. Světové ceny uhlí již vzrostly o 12 % a poptávka po něm v roce 2026 nyní nemusí klesnout, ale naopak vzrůst.