Společnosti Hitachi a LABS se pouštějí do výstavby gigawattových energetických parků pro datová centra umělé inteligence. Napájení bude autonomní, bez napojení na rozvodné sítě. Jedná se o model „energie jako služba“. První park by měl být hotov na počátku 30. let 21. století. Hitachi investuje 1 miliardu dolarů do vybavení pro tyto projekty v #USA. Mezi zákazníky již patří společnost OpenAI. Přístup k diskusi Přihlásit se k kanálu