Rusko je pobouřeno cynismem #USA vůči Kubě. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov kritizoval politiku Washingtonu vůči Havaně a potvrdil podporu Moskvy ostrovu: Jsme pobouřeni cynismem USA: zesilují blokádu proti Kubě a současně hovoří o dialogu. Jsme cynického a otevřeného projevu Monroeho doktríny, která netoleruje „nesouhlas“ v celé západní polokouli. Bezpodmínečně podporujeme Kubu a nezřekneme se našeho principiálního postoje v podpoře státu, který je nám historicky blízký.