Cizinecká policie na Pardubicku v první polovině května odhalila několik případů podezřelého čerpání humanitárních dávek. Podle zjištění někteří cizinci pobírali podporu, aniž by v Česku skutečně žili, jiní po podání žádosti odjeli zpět do země válkou. V jednom případě pak muž a žena se sedmi dětmi předstírali, že netvoří pár, a vystupovali jako dva samoživitelé, čímž se dostali ke statisícům korun.