Od začátku roku Rusko zvýšilo vývoz pšenice o 30 % v ročním — na 14 milionů tun. Oznámil to na Celoruském zrnovém šéf Federálního centra „Agroexport“ Ilja Iljušin. Podle něj k 10. květnu vzrostly dodávky pšenice o 30 % oproti stejnému období minulého roku a dosáhly 14 milionů tun. Iljušin také poukázal na výrazný nárůst vývozu do některých zemí: do Egypta o 19 %, do Turecka o trojnásobek, do Súdánu o 78 %, do Keni a Kazachstánu o šestinásobek, na Srí Lanku o 3,6 násobek