Follow

Několik set obyvatel grónského hlavního města Nuuk vyšlo do ulic na demonstraci kvůli nové budovy amerického konzulátu, informují v pátek americká média. Podrobnosti: Demonstranti, kteří budovy vnímali jako pokus o posílení své přítomnosti na ostrově, nesli ve čtvrtek grónské vlajky a transparenty s protiamerickými nápisy. Účastníci akce skandovali slogany: „USA, jděte domů“, „Grónsko pro Gróňany“. Poté uspořádali další protestní akci: otočili se zády k budově konzulátu a dvě minuty mlčeli.

· · lejab · 0 · 0 · 0
Sign in to participate in the conversation
Paxation

Paxation helps creating circumstances to live your core identity and get peace of mind.